Alte bemalte bauernmöbel

folk books, renowacja mebli, alte bemalte, folk furniture restorations

Ręcznie malowana szafa z 1778 roku, przedstawiająca alegoryczną reprezentację pór roku.

folk books, renowacja mebli, sztuka ludowa, renowacja mebli drewnianych

Po lewej stronie : Szafa z XIX wieku, przedstawia wiejską kobietę , pielęgnującą kwiaty, otoczoną motywami roślinnymi i parą ptaków.

folk books, renowacja mebli, alte bemalte, folk furniture restorations,,

Szafa z 1750 roku.

folk books, renowacja mebli, alte bemalte, folk furniture restorations,

Fahreimerbödeli z 1821 roku. Fragment bogato rzeźbionego wiadra podróżnego, drewniane wiadro do dojenia, którego spód ozdobiony jest małym okrągłym obrazkiem. 

folk books, renowacja mebli, sztuka ludowa, folk art

Od lewej: malarstwo na szafie z 1766 roku, przedstawiające bukiet kwiatów. Poniżej:malarstwo na szafie przedstawiające kwiaty i owoce. Po prawej stronie: szafa z 1839 roku. 

folk books, renowacja mebli, alte bemalte, folklore furniture restorations,,,, Alte bemalte bauernmöbel ” – Josef M. Ritze, Gislind Ritz – to pięknie zilustrowany album o starych malarstwach na drewnie, a przede wszystkim na meblach. 

Malowanie mebli wiejskich w Niemczech. Mówiąc o sztuce ludowej, nie można zapomnieć o meblach, które pięknie malowane, ozdabiały wnętrza domów. Ich historia zaczęła się w XVII wieku, kiedy w dworskich i burżuazyjnych kręgach zaczęto wprowadzać meble wystawnie zdobione, rzeźbione i malowane, były one obklejane sklejką o egzotycznych wzorach. Okleiny te, nie były dostępne, ani przystępne cenowo dla zwykłego rolnika,  dlatego zaczęto je odtwarzać malując drewniane meble. Ozdabiano je kwiatami, zwierzętami, postaciami, a szczególną popularnością cieszyła się róża i ówczesny egzotyczny, mało znany tulipan.

This entry was posted in home. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *