Bolonia.

Bolonia

Dwa szkice z Bolonii. 

Bolonia

Uwielbiam spaghetti bolognese! : )

Jestem ogromną fanką sosu bolońskiego, ale tylko tego ( kilku składnikowego z winem ) ,który sama ugotuję. Jeśli, ktoś z Was go widział, lub konsumował, to zapewne wie, jakiego jest koloru : ) Dla mnie jest to kolor Bolonii !

Bolonię chciałam odwiedzić, odkąd założyłam , niestety wstyd się przyznać, konto na Pinterest, i tym sposobem ujrzałam wspaniałe zdjęcie Bolonii z lotu ptaka ! Setki ceglanych budynków, we wszystkich odcieniach czerwieni, zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Od tamtej pory, zamarzyłam, żeby odwiedzić to niesamowite włoskie miasto. Miasto tak piękne architektoniczne, że schowałam aparat fotograficzny, aby tylko podziwiać . Spacerowaliśmy uliczkami, wśród niezliczonych arkad, oglądając kościoły, których wnętrza zachwycały swym przepychem, malarstwami czy rzeźbami. Bolonia nazywana była kiedyś średniowiecznym Nowym Jorkiem z powodu dużej ilości wysokich wież. Niestety przetrwały tylko dwie… 

Chciałabym, kiedyś zamieszkać w Bolonii i przestudiować ją metr po metrze, szkicując i dokumentując jej cudowną architekturę. 

This entry was posted in home. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *