sketchbooks

szkicownik

My sketchbook.

szkicownik

szkicownik

Kilka zdjęć z mojego szkicownika. Eksperymentowałam z fakturą, perspektywą, linią i plamą. Kolorystyka utrzymana na jednolitym, monochromatycznym kolorze. 

sketchbook

Jestem w trakcie czytania książki ,, Tove Jansson. Mama Muminków ”. Szczerze, muszę się przyznać, że czytam ją już kilka tygodni. Brak czasu, jest największym wrogiem literatury: ( Bardzo polecam tę pozycję, każdemu, kto chce się dowiedzieć jak wygląda świat ilustratorki, pisarki czy malarki. W książce znajduje się wiele wspaniałych myśli dotyczących tworzenia, inspiracji, czy problemów związanych z ich brakiem. Walka między tym co jest wewnętrzne, a z zewnętrznym światem. Z tym jak jesteśmy z postrzegani przez ludzi i jak ciężko jest oderwać od siebie metkę, dzięki której zostaliśmy zauważeni jako artyści. Warto ją przeczytać jeśli mamy problemy z osobowością lub pogubiliśmy się w własnych aspiracjach. Warto ją także , przeczytać dlatego, że jest to książka prawdziwa, mówiąca o prawdziwej artystce, która starała się być autentyczna. Sztuka nie jest nic warta, jeśli jest udawana, nie ma granicy między światem realnym, a sztuką. Artysta powinien być taki jak jego dzieło, dopiero wtedy poczuje wewnętrzne spokój.

,, Nawet w sumieniu nie zachowuję szczerości, najczęściej tylko reaguję histerycznie, dlatego że nie mogę spełnić wygórowanych wymagań nazywanych, nakazami wewnętrznymi.”- Tove Jansson

,, Gdy nie rodzi się żaden obraz ani pomysł, żadna chęć wyrażenia siebie, pojawia się panika”. – Tove Jansson

This entry was posted in home. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *