Hortus Botanicus

Beautiful botanical garden. Amsterdam. 

I watched the leaves and admired their textures at The Hortus Botanicus. The details the leaves are really stunning. 

Oglądałam liście, podziwiając ich kształty i faktury. To najlepszy czas, który spędziłam, rejestrując nowe okazy, które następnie wpisze w moje ilustrację. Nie jestem w stanie określić jak ogromną inspiracją, było dla mnie obcowanie z  tropikalną naturą…

Last week We were in Hortus Botanicus Amsterdam. This garden it one of the oldest in the world. Hortus Botanicus was founded in 1638 by the city to serve as an herb garden for doctors and apothecaries. It contains more than six thousand tropical and indigenous trees and plants. The monumental Palm House dates from 1912 . It is a lovely place to spend a couple of hours and connect with nature… In this post you will see the tropical forest , of the three climate greenhouse. It indeed felt quite tropical, it was humid and moist. Luckily it was a nice and sunny day, so the lighting was perfect!

Rośliny towarzyszą nam od początku historii ludzkości. Jesteśmy powiązani z naturą, zależni od jej rytmu. Dawniej wierzono, że rośliny były siedzibą bogów, były żywicielami, trucicielami, lekarstwami, brały udział w magii ludowej. Odgrywały i nadal odgrywają ważną rolę w życiu człowieka.

W ubiegłym tygodniu, miałam przyjemność odwiedzić Hortus Botanicus w Amsterdamie. Jest to jeden z najstarszych ogrodów botanicznych na świecie. Ogród oferuje ponad 6000 roślin i ponad 4000 gatunków. Powyższe zdjęcia pochodzą z trzech szklarni, każda z nich była odzwierciedleniem innej strefy klimatycznej. Można było poczuć się jak w dżungli, lasach tropikalnych czy pustyni.  Było bardzo gorąco, duszno i odczuwało się ogromną wilgoć w powietrzu. Podziwiałam rośliny zachodniej Afryki, palmy olejowe, bananowce . Gorący, suchy obszar pustyni szklarni to kaktusy i  sukulenty. W pawilonie z motylami, można było oglądać setki okazów tropikalnych, które latały między zwiedzającymi. Różnorodne drzewa, kwiaty, zioła, palmy, paprocie, rośliny mięsożerne, gigantyczny rabarbar, ryż, kakaowiec, drzewo kawowe, czy Wolemia, która w naturze rośnie tylko w dwóch wąskich dolinach, Gór Błękitnych ( znana ze skamieniałości, pochodząca sprzed wielu dziesiątek milionów lat ) to tylko nieliczne rośliny z wielu, które można zobaczyć w Ogrodzie Botanicznym.

Mam nadzieję, że chociaż w kilku procentach pokazałam Wam, ogrom wspaniałości roślin, i zachęciłam do odwiedzenia muzeum. Miłego dnia : )

This entry was posted in home. Bookmark the permalink.

12 Responses to Hortus Botanicus

 1. Thank you for nice comments : )

 2. Zgadzam się, to wspaniały zastrzyk inspiracji i kreatywności:)

 3. Takie miejsca niesamowicie inspirują!

 4. Gosia says:

  Ogrody botaniczne to wspaniałe miejsce na odpoczynek, bardzo lubię je zwiedzać wraz z mężem. Cudne zdjęcia, kochana 🙂

 5. Thank you, You too, Have a nice day ! : )

 6. Christine says:

  You look is amazing, and beautiful hair style! Gorgeous photos, very green 🙂 Have a nice day, Dear!

 7. Eva says:

  I love plants! Good for you! They look gorgeous!

 8. Katie says:

  Your photography is stunning, nature and gorgeous! Beautiful hair!

 9. Sabina says:

  Really COOL!

 10. Thank you : ) You too, Have a beautiful day! : )

 11. Amanda says:

  Amazing botanical garden! I love your photos and hair!!! Have a nice day!

 12. Irena says:

  Cudowne zdjęcia! Pełne zielonej energii! Uwielbiam takie miejsca:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *