Today: knitting


“Even when I’m alone I have real good company — dreams and imaginations and pretendings. I like to be alone now and then, just to think over things and taste them.”-  L.M. Montgomery, Anne’s House of Dreams

” Nawet, gdy jestem sama mam dobre towarzystwo: marzenia i wyobraźnie. Lubię być sama, aby zastanowić się nad rzeczami i ich smakiem ”. –  L.M. Montgomery, Wymarzony dom Ani.

Knitting is finally having its moment in the spotlight. Historically it has rarely been taken seriously as a craft, let alone an art form. Traditionally it was disregarded as a silly pastime for women. I love handmade things, so one day I thought, ‘Why can’t I do that?’, so without any experience I went out and bought supplies and started knitting.

Można czas mierzyć długością włóczki … Dziewiarstwo doczekało się wielkiego powrotu. To jest ten moment, kiedy robienie na drutach nie kojarzy się już tylko z zajęciem, dla babci. Możemy bez żadnych barier wykonywać go w tramwaju, samolocie czy w poczekalni u lekarza. Dawniej było uważane za nieciekawe hobby dla kobiet, i nigdy nie było traktowane poważnie, już nie mówiąc o podporządkowaniu go jako forma sztuki. Jednak w dzisiejszych czasach dziewiarstwo stało się modne, i jest wspaniałą alternatywą do produktów sklepowych. Wielkim plusem jest to, że możemy sami wybrać rodzaj, a przede wszystkim skład włóczki… Kocham każdy przejaw rękodzieła, więc pewnego dnia pomyślałam, że sama spróbuję zrobić coś dla siebie. Oczywiście na początku nie była to łatwa droga, jednak po oglądnięciu kilku poradników dziewiarskich, udało się i stworzyłam własne rzeczy… Jest to bardzo czasochłonne zajęcie, więc robię na drutach bardzo rzadko, ponieważ mam ograniczony czas.  To ciekawa alternatywa, do ilustrowania, wymagająca skupienia, dokładności, cierpliwości, uczy pokory, bo efekty przychodzą późno. To bardzo przyjemne zajęcie dla rąk. Dziś najwięcej produktów z włóczki, powstaje w najbiedniejszych regionach świata, bo to uniwersalny język, nie trzeba umieć pisać ani czytać, żeby go zrozumieć… Miłego dnia : )

This entry was posted in home. Bookmark the permalink.

12 Responses to Today: knitting

 1. Paula says:

  Cudne te zdjęcia, a w szczególności ostatnie, wspaniale uchwycona chwila!

 2. Carmen says:

  Beautiful photography! I love your blog, it’ s cute 🙂

  http://liberalamente-veronika.blogspot.it/

 3. Thank you : ) You too, Have a beautiful day! : )

 4. Rhiannon says:

  How is this photos quality so remarkable! I love it! Have a great day! x

  http://www.amoderngypsy.blogspot.de/

 5. Ady says:

  Wow! How I haven’t found your blog earlier? Your photos are so amazing 🙂

  http://www.deseretdiaries.com/

 6. Ula says:

  Piękne zdjęcia!

 7. Lela says:

  All of the photos you have used in this post are divine! I love them all!

 8. Thank you : ) I greet, too : )

 9. Sabina says:

  Great work! Amazing photography! Best 🙂

 10. Zaczynałam od szydełkowania : ) Jednak bardziej podobają mi się ściegi na drutach : )

 11. Gosia z Mamelkowa says:

  Zazdroszczę umiejętności! Choć szczerze mówiąc najpierw bym chciała opanować szydełko:)

 12. Sara says:

  I love knitting ! Beautiful photos!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *