Hello Stockholm !

Hello beautiful Stockholm ! : )

I always like the places I travel to. Thanks to my natural curiosity, I want to go everywhere and I always try to see the best in each country I visit. But I don’t always fall in love with them, there are only a few cities where I would return in a heartbeat, the kind that I would visit any day and night and wouldn’t even think twice if someone asked me to go. Whenever this happens, it’s more than just about a pretty city. It’s about the way the people are and how I felt while I was there. 

Stockholm, the „Venice of the North,” is a spectacular city of 14 islands filled with architectural, cultural and culinary riches. It deserves a place on every traveler’s wish list.  As soon as I arrived in the city and looked out over the water,  medieval alleys, 13th century buildings and cobblestone streets, you could easily wander around for hours, discovering at every corner your new favorite bakery…   Stockholm is absolutely beautiful. And skandinavian design, shops, vintage shops and amazing book shops.  Oh! This is  love at first sight. 

Uwielbiam podróżować! Zawsze staram się zobaczyć wszystko co najlepsze w miejscu, które odwiedzam. Często, kończy się to ogromnym bólem nóg, ponieważ bardzo dużo spaceruję. Chce jak najlepiej poznać klimat, architekturę, sklepy, a także lokalną żywność. Ale nie zawsze zakochuję się w mieście, istnieje tylko kilka takich, do których chciałabym wrócić w mgnieniu oka. Takich, które chciałabym odwiedzić w dowolny dzień, noc, nie zastanawiając się dwa razy, jeśli ktoś zapytałby mnie czy chce tam pojechać. Zawsze, gdy to się dzieje, nie chodzi tu tylko o ładne miasto, jest to klimat i to w jaki sposób ja odbieram jego ducha. O Sztokholmie marzyłam od zawsze! Kocham Skandynawię, uwielbiam jej  folklor, budynki, design itd . O zawsze fascynuje mnie północ, kolorystyka tego terenu, drewniane domki, minimalizm w projektowaniu użytkowym! To jest coś co chciałam zobaczyć i poczuć, jest to przeciwieństwo polskiego zdobnictwa…

Sztokholm, „Wenecja Północy”, jest spektakularnym miastem 14 wysp pełnych bogactwa architektonicznego, kulturowego i kulinarnego. Jak tylko przyjechałam  i spojrzałam na wodę, w której odbijało się setki światełek nocnego miasta,  pomyślałam to jest to – miłość od pierwszego wejrzenia.   Średniowieczne uliczki, 13-wieczne budynki , można łatwo wędrować godzinami, odkrywając na każdym rogu nową ulubioną piekarnię, sklep, czy księgarnię … Sztokholm jest absolutnie piękny! 

This entry was posted in home. Bookmark the permalink.

10 Responses to Hello Stockholm !

 1. Thank you for nice comments! : )

 2. JACQUIE says:

  Oh! I like your travel photography!

 3. Thank you : ) You too, Have a nice evening ! : )

 4. Ann. says:

  Beautiful photos, as always! I like your travel photography! Very lovely 🙂 Have a nice evening! 🙂

 5. Dziękuję : ) Polecam bardzo serdecznie : ) To piękne, i bardzo klimatyczne miasto : ) Również, pozdrawiam ! : )

 6. Gosia z Mamelkowa says:

  Też bym z chęcią się tam wybrała:) Piękne zdjęcia!!!
  Pozdrawiam cieplutko

 7. Yes! Amazing city : ) You too, Have a nice day : )

 8. Josie says:

  I love Stockholm! Amazing city! Thank you for photos 🙂 Have a nice day!

 9. Thank you : ) Oh! Yes, Stockholm is beautiful city! As all Scandinavia : ) I greet : )

 10. Jen says:

  Ah, I would love to visit Sweden (and all of Scandinavia) one day! Beautiful photos, as always 🙂

  http://www.vibrantbeautyblog.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *