Paris ! Louvre.

Last week, We was in Paris, so Today I show you the pictures of the Louvre museum. I love Paris so much that I think: Yes I am a Francophile ! : ) We visited lots of places in Paris. First I show you photos of the Louvre museum. Visiting the Louvre Museum in Paris is a dream for so many people traveling to Paris, and I’m no different!: ) I love art! so I had a happy walking.  We had an amazing couple of hours ( 10 ha ), which We spent in museum. The ticket costs 15 euros. Once you get your ticket and the map of the museum, you’re set! : ) Of course You must have comfortable shoes!

Parę dni temu, wróciliśmy z tygodniowego pobytu w Paryżu. Nasza miłość do tego miasta jest tak ogromna, że po dłuższej analizie stwierdziliśmy, że jesteśmy frankofilami ( pojęcie niedawno przez nas odkryte, na potrzeby nazwania, naszej obsesji na punkcie Paryża : ). Dzisiaj publikuję zdjęcia z muzeum Luwr. Było to jedno z wielu miejsc, które odwiedziliśmy w Paryżu. I mimo ogólnej opinii panującej na świecie, w kolejce do muzeum nie stoi się, aż tak długo na ile to wygląda : ) Bilet wstępu kosztuje 15 €. Spędziliśmy w Luwr dziesięć godzin, były to jedne z najbardziej  inspirujących chwil w naszym życiu. Mieliśmy okazję, być na seansie nocnym, i spędzić kilka godzin w muzeum po zmroku. Jeżeli kochasz sztukę, interesujesz się nią, lub po prostu chcesz, tylko zobaczyć obraz Mona Lisy, warto poczekać kilkadziesiąt minut w kolejce, bo wrażenia, które stamtąd wyniesiesz są nie do opisania! : )

The Louvre museum is a heaven for artists or creative souls. Louvre is one of the world’s largest museums and a historic monument in Paris, France. Nearly 35,000 objects from prehistory to the 21st century are exhibited over an area of 60,600 square metres. The museum is housed in the Louvre Palace  originally built as a castle. Visiting , We started with the sculptures. I love sculptures from all periods, and on a recent visit spent a lot of time exploring the ground floor galleries dedicated to sculptures, Eqyptian antiquities, Greek, Etruscan and Roman Antiquities. Below is just a some  of about 100 shots I took in Louvre museum. The Venus de Milo, The Nike of Samothrace, The Mona Lisa,  Bathsheba at Her Bath, The Lacemaker etc.  Liberty Leading the People,  are a very popular gallery in the Louvre.

Muzeum mieści się w dawnym pałacu królewskim. Jest to jedno z największych muzeów na świecie, posiada 300,000 dzieł sztuki. Dlatego nie radzę zwiedzać go bez mapy, ponieważ można się zwyczajnie zgubić : ) Bardzo podobały mi się wnętrza, z zachwytem oglądałam kolejne sale, które są zrobione z ogromnym przepychem. Zwiedzanie zaczęliśmy od rzeźb, przez dzieła, rzeczy,biżuterię, narzędzia, pochodzące z czasów najdawniejszych, przez Starożytny Egipt, Grecję, Rzym, kończąc na obrazach z XIII wieku po wiek XIX. To co najbardziej przykuło moją uwagę, to mumia z II wieku p.n.e. i mumie kotów : ) Oczywiście najbardziej znane rzeźby, malarstwa, wywołują uzasadniony uśmiech na twarzy.  Wśród nich znajdują się Wenus z Milo, Nike z Samotraki, Kodeks Hammurabiego, Mona Lisa, Wolność wiodąca lud na barykady, Koronczarka, Batszeba w kąpieli, Madonna kanclerza Rolin, Łaźnia turecka, portret Chopina itd. : ) Mogłabym pisać i opisywać jak bardzo podobały mi się poszczególne dzieła, ale jest to bezsensu, Luwr po prostu należy zwiedzić. Nikt nie jest w stanie, przekazać uczucia, panującego, przy obcowaniu bezpośrednio ze sztuką. Dobrze jest, także posiadać większą wiedzę, poznać historię sztuki, przed zwiedzaniem muzeum, ponieważ ma to większy sens, a sztuka staje się bliższa…

I love the sculpture. They are beautiful and inspiring. I love their accuracy and expression.

Uwielbiam rzeźby. Wyzwalają we mnie miłe uczucie piękna i zachwytu. Czerpię z nich inspirację, różniącą się od malarstw. Mogłabym godzinami wpatrywać się w ogrom pracy danego autora. Są tak precyzyjne, pełne wdzięku i ekspresji. 

The pictures above is The Venus de Milo, La Belle Ferronière Leonardo da Vinci, Lamassu. Lamassu In art, lamassu were depicted as hybrids, either winged bulls or lions with the head of a human male.

Powyżej Wenus z Milo, La Belle Ferronière Leonarda da Vinci, malowany fryz z przedstawieniem łuczników Dariusza I z ok. 510 roku p.n.e. oraz  Lamassu z XIII wieku p.n.e.  posąg wyobrażający skrzydlatego byka o ludzkiej, brodatej twarzy. Broda była symbolem mądrości. Jak zauważyliście posiada pięć nóg. Jest to rodzaj pierwotnego iluzjonistycznego  przedstawienia. Byk widziany z przodu stoi pewnie na dwóch nogach podobny do strażnika, gdy zaś oglądamy go z boku widzimy pięć będących w ruchu nóg. 

The Mona Lisa is a very popular gallery in the Louvre. It’s just one of the many spots that you’re likely to find a crowd of people waiting to get a close up glimpse and take photos. It’s worth the wait!

Mona Lisa Leonarda da Vinci. Jest bardzo popularna w Luwrze. To jedno z tych miejsc, gdzie ciężko jest przebić się przez tłum ludzi, aby zrobić zdjęcie. 

The Glass Pyramid at the entrance to the Louvre   it’s another popular spot for photos!.  is a large glass and metal pyramid, surrounded by three smaller pyramids. The large pyramid serves as the main entrance to the Louvre Museum.

Piramida Luwru widziana od dołu. Jest to konstrukcja ze stali i szkła, mająca 21,6 metrów wysokości. 

Exquisite and richly decorated  interiors. I liked the colors and atmosphere of the interior.

Sale w których są wystawiane dzieła sztuki, jak już wcześniej pisałam były pełne przepychu. Zachwycały kolorystyką i klimatem. 

Still-Life with Tuft of Marinit e Plants, Shells and Corals (1769). I really like the theme,  „bold, decorative lines of her compositions, the richness of her colors and simulated textures. I hope you like this photos : )

Na samym końcu umieściłam fragment obrazu Martwa natura z pękiem morskich roślin, muszlami i koralami (1769)  Anne Vallayer-Coster.  Bardzo podoba mi się tematyka oraz kolorystyka obrazu. Czuć w nim kobiecą delikatność, dzięki temu martwa natura staje się cukierkowa i lekka w odbiorze. Mam nadzieję, że podoba Ci się post i, że przekazałam Ci  minimalny klimat panujący w Luwrze : )

This entry was posted in home. Bookmark the permalink.

9 Responses to Paris ! Louvre.

 1. Thank you for nice comments:)

 2. Dziękuję : ) Miłego dnia : )

 3. Beata says:

  Paryż to piękne miasto, chciałabym kiedyś tam pojechać. Cudowne zdjęcia i piękna sukienka! Miłego dnia : )

 4. Jen says:

  Absolutely beautiful photos, as always! I’m dying to get to Paris and the Louvre would definitely be on my must-see list! 🙂

 5. Kaja says:

  Oh! Beautiful photos! I love Paris! My favourite city:)

 6. Amy says:

  All of your photos are wonderful! I would love to go to Paris ♥
  Amy xx

  Little Moon Dragon

 7. Thank you : ) you too have a nice day : )

 8. Ala says:

  Beautiful post!:) Have a nice day : )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *