Sunny Amsterdam

These pictures were taken in the weekend at Amsterdam. This town stole my heart.  So beautiful with of lovely shops ( Vintage shops ! ) , amazing museums, gorgeous buildings and well- dressed people. We had the best time exploring! The weather was awesome.

Zdjęcia zostały zrobione w weekend w Amsterdamie. To miasto skradło mi serce, dlatego tak często do niego powracam. Tym razem był to w całości,  zakupowo – muzealny wyjazd.  Zapraszam do obejrzenia zdjęć : )

Charming canals in Amsterdam. Our breakfast and snacks. I really liked the packaging projects.

Cudowne kanały. Moje śniadanie i przekąski. Bardzo podobają mi się,  projekty opakowań tych słodyczy. 

We were in  Rijksmuseum. The Rijksmuseum’s collection of paintings is famous throughout the world. Masterpieces by Rembrandt,  Jan Asselijn, Frans Hals, Johannes Vermeer, Vincent van Gogh and Jan Steen. I really liked the paintings – of the Golden Age of the Netherlands and great dollhouses.  Inside the museum is a beautiful, which is  the largest public art history research library in The Netherlands. An artist needs to watch other’s work more often to extend their perspectives. This is very inspiring for me. Can not  live in your own tiny world,  because this leads  to  a lack of creativity. In the photo at the top we can see ,, Carafe and Lemons ”  Vincent van Gogh ( 1887 ).  Beautiful, original hand-painted artwork in Rijksmuseum. Still Life with Bottle and Lemons on a Plate of Vincent van Gogh.

Następnie udaliśmy się do Rijksmuseum. Znajdująca się tam kolekcja dzieł sztuki jest znana na całym świecie.  W muzeum można zobaczyć dzieła między innymi  Rembrandta, Jana Frans Halsa, Asselijn Johannes Vermeera, Vincenta van Gogha i Jan Steena. Bardzo podobał mi się Złoty Wiek Holandii oraz wspaniałe domki dla lalek. W muzeum znajduje się piękna, ogromna Biblioteka Naukowa. Niestety nie można było robić zdjęć, przy użyciu aparatu z lampą. W sumie, wydaje mi się to bezsensu pokazywać zdjęcia malarstw. Najlepiej zobaczyć je na żywo, zdjęcie nie oddaje charakteru dzieła. Bardzo się cieszę, że mogłam obejrzeć  prace tak wybitnych malarzy. Uważam, że artysta musi obserwować innych artystów, dzięki temu rozszerza swoje perspektywy i patrzenie na sztukę. Nie można żyć w swoim malutkim świecie, ponieważ prowadzi to do braku kreatywności. Na zdjęciu powyżej pokazałam zdjęcie obrazu Vincenta van Gogha ,, Karafka i cytryny ”. Piękna i oryginalna martwa natura. 

I bought this skirt, which is shorts too, in Vintage shop in Amsterdam. And my very comfortable espadrilles. I bought a few clothes, but I show you them on my blog another time.

Kupiłam te spódnico – spodenki w sklepie Vintage. Mają bardzo ciekawy krój, wykonane są z twardego ciemnego jeansu. Ciekawostką jest to, że posiadają naszywkę z napisem Warszawa : ) A i espadryle, bardzo, bardzo wygodne buty . Kupiłam jeszcze parę innych ubrań w Amsterdamie, ale pokażę je następnym razem. 

This entry was posted in home. Bookmark the permalink.

8 Responses to Sunny Amsterdam

 1. Katie says:

  Kurczę, pewnie gdybym i ja tam pojechała to pewnie też bym się zakochała w tym miejscu. Pięknie pokazujesz Amsterdam. Uwielbiam Twoje espadryle, takie słodkie <3

  http://coeursdefoxes.blogspot.com/

 2. Tak miasto jest przepiękne! A jeśli chodzi o plecak, to gorąco polecam : ) Mój sprawdził się w 100 procentach : ) Pozdrawiam : )

 3. Ona says:

  Przepiękne to miasto! (wnioskuję po zdjęciach, bo nie miałam przyjemności tam być) Chętnie wybrałabym się do innego kraju na weekend. Póki co nie wiem jak to będzie, planów nie mam żadnych ale może kiedyś uda się coś takiego zorganizować 🙂 Uroczy plecak, myślę nad zakupem podobnego fasonu, ale z wyborem wzoru trudniej 😀

 4. Eva says:

  Amazing photography! Very interesting post!

 5. Endomondo says:

  Piękne zdjęcia! Bardzo podoba mi się klimat, który robisz na blogu. Wspaniałe ilustracje i świetne stylizacje. Będę tu często zaglądać…

 6. Thank you : ) Have a lovely Sunday, too : )

 7. Ula says:

  Wow!!!! Beautiful photos! I love Amsterdam is amazing city. Great look and backpack. Have a nice Sunday : )

 8. Amy says:

  Oh, what gorgeous photos! I would love to go to Amsterdam ♥
  Amy xx

  Little Moon Dragon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *