The Fashion Book

The Fashion Book

       ,,Historia mody. Dzieje ubioru od czasów prehistorycznych do końca XX wieku”          ( Francois Boucher ) to wspaniała lektura zarówno dla fascynatów jak i amatorów tematu. Biorąc tę książkę do ręki, można zagłębić się nie tylko w historie mody, ale także poznać kulturę starożytnego Egiptu, Grecji czy Rzymu. Autor szczegółowo opisuję każdą epokę od czasów najdawniejszych do końca XX wieku. Charakteryzuje stroje kobiece, męskie,   a także dziecięce. 

     Książka jest bogato ilustrowana. Można w niej znaleźć, obrazy znanych jak i mniej znanych artystów. Zobaczyć pierwsze reklamy krynolin, gorsetów czy strojów kąpielowych. Obejrzeć fotografie sukien, dziś eksponowanych w muzeach. Poznać mnóstwo terminów, nazwisk związanych ze światem mody. Zagłębić się w genezę ubioru oraz przeczytać o kreatorach i trendach lat 90 XX wieku. 

        ,, Historia mody ” to książka, która pokazuje nam, że ubiór to nie tylko ślepe dążenie za modą. Jest to wieloletnia historia, która wciąż powraca w dzisiejszych trendach. Może nas inspirować, zachwycać nie tylko wyglądem, ale także kształtem, kolorem czy fakturą. 

This entry was posted in home. Bookmark the permalink.

Comments are closed.